Doporučujeme:

Info - Indiánská pohádka

Filmová Indiánská pohádka Divadélka Romaneto byla natočena v období 2010 - 2014 na základě divadelního stejnojmenného vystoupení s premiérou v roce 2002, CD titulu 2006 a knižního titulu Vodnické a indiánské romaneto v roce 2010. Filmová verze, kterou vyrábíme přímo ve spolupráci s autory a protagonisty dětského divadla (Roman Korda a Jarka Nárožná), vzniká ve studiu před zeleným pozadím a kombinuje maňásky s živými herci. Filmová Indiánská pohádka tak jistě bude dětem i rodičům znalým divadelní či audio předlohy důvěrně známá, přestože bude díky trikům a novým postupům obohacena o další rozměr.

Příběh:   Veselá Indiánská babička Akraj Avotašam vypráví příběh z rodné indiánské osady, kde lstivý Šaman-Klaman-Oklahoman chce dosáhnout svých tužeb za pomoci zla, chamtivosti, lži a závisti. Indiánské děti se však řídí radami moudré sovy Aneláp a boha a ochránce všech Indiánů - Velkého Býka Maňátů. Společnou vůlí a silami, láskou a porozuměním zničí jeho zlá nadpřirozená kouzla. 

     „… láska a porozumění – to přec těžké není! Lásku v našich srdcích máme – všechno zlo tím překonáme!“ 

 Na konci roku 2014 vychází Indiánská pohádka na DVD. Součástí DVD je dospělácký indiánský videoklip 3:21min. na stěžejní píseň "Bobule pinďule - šišky kišky - wau wau wau!" a 21 stránková obrázková ilustrovaná knížečka.


  Data: Natočeno v letech 2010 - 2014 na digitální kameru Sony VX2100E. Jazyk: český. Obraz: barevný. Formát obrazu: 16:9. Zvuk: Stereo. Délka: 44:00 minut. Česká Republika.  2014 © Ducháček Movies, Divadélko Romaneto.

Bulletin
DM 15 let